Aktivity v okolí

Zatopený lom Šífr

Hospoda u Božky s možností ubytování v apartmánech se nachází v samotném středu obce Svobodné Heřmanice.

Svobodné Heřmanice se rozkládají v předhůří Nízkého Jeseníku, 20 km od města Bruntál. Jihozápadním směrem od obce se rozprostírá vodní nádrž Slezská Harta (15 km) a východním směrem leží město Opava (15 km).

Atraktivitou obce Svobodné Heřmanice je bývalý břidlicový lom tzv. Šífr, který je z části zatopený a je využívaný jako přírodní koupaliště a zároveň je vyhledávaný jako oblíbený cíl potápěčů.

Přes obec vedou značené cyklistické trasy, po kterých se můžete vydat k různým pamětihodnostem a atraktivitám našeho okolí, např. Arboretum Nový Dvůr, větrné mlýny v Hlavnici nebo Cholticích, vojenské pevnosti z 30-let 20. Století Milostovice, Darkovičky, památník II. sv. války v Hrabyni, rozhledny Úvalno, Krnov-Cvilín, Ježník aj.

Dalšími možnostmi jsou návštěvy města Bruntál a okolí - zámek Bruntál, Wellness centrum Bruntál (krytý bazén s toboganem, saunou a dalšími atrakcemi), hrad Sovinec, přehradní nádrž Slezská Harta, Kružberská přehrada aj.

Město Opava – např. koupaliště s tobogány, zámek Hradec nad Moravicí  a zámek Raduň, Bezručova vyhlídka aj.

V zimním období se nabízí možnosti vyjet si zalyžovat do středisek Malá Morávka - Karlov nebo Praděd (37 km), Krnov (vlek, večerní lyžování) nebo Vráclavek (vlek, večerní lyžování).

Blahodárné chvíle můžete strávit  také v lázních Karlova Studánka, kde najdete bazénový komplex s termálním bazénem s vodními masážemi a dalšími welness procedurami.

Pro milovníky dobrodružství je možné využít dopravu tzv. Hvozdnický expres /na lokální železniční trati Opava - Jakartovice - Svobodné Heřmanice.

Svobodné Heřmanice
Tenisový kurt
Zatopený lom Šífr
Zatopený lom Šífr
Zatopený lom Šífr
Zatopený lom Šífr
Aktivity
Aktivity
Rozhledna Cvilín
Větrný mlýn Choltice